RussianUkrainian

Готичний стиль меблів

В оселях жителів міст Європи з другої половини XIII століття починають з’являтися предмети з елементами готичної архітектури. Франція стала засновницею цього нового стрілчатого стилю. Речі почали робити більш легкими, стрункими, витонченими.

Для прикраси меблів почали використовувати різьбу, в орнаменті якої переважали архітектурні та рослинні мотиви, зображення сцен сучасного життя, скульптурні прикраси.

Змінилася основна конструкція меблів. Тепер при їх виготовленні посали робити каркас, в який вставлялися фільонки, покриті різьбленням, розписом і позолотою. Основними матеріалами були дуб і каштан.

Виготовляли меблі столярі, різьблярі, слюсарі, а обробкою займалися живописці і позолотники.

Загалом меблі готичного стилю дуже прості. Основною формою готичного крісла була скриня з глухою, високою спинкою, локотниками і підйомним сидінням. Такого ж типу були і лави з навісом (балдахіном). Навіс прикрашали архітектурними деталями, шпилями. Ліжка робили з високими спинками і балдахінами. Шафи-поставці також мали у своїй основі поставлену на ніжки скриню. При виготовленні меблів широко застосовувалася оковка залізними смугами.

Loading...